Αυτό είναι το πρόγραμμα της Σούπερλιγκ για τη σεζόν 2017-18

Μετά την ολοκλήρωση της συνέλευσης της Σούπερ Λιγκ, διενεργήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος για τη σεζόν 2017-2018.

 

Ο ΠΑΟΚ είχε την τύχη με το μέρος του καθώς οι 6 αγωνιστικές που θα εκτίσει (τη 1 θα την εκτίσει στο Κύπελλο) δεν θα είναι σε ντέρμπι.

 

Το πρώτο ντέρμπι της σεζόν πάντως θα διεξαχθεί χωρίς φιλάθλους. Ο λόγος γίνεται για το ΑΕΚ-Ολυμπιακός, με την Ενωση να εκτίει ακόμη με ΑΕΛ και Παναιτωλικό ενώ οι ερυθρόλευκοι με ΑΕΛ και Αστέρα Τρίπολης. Ο Παναθηναϊκός θα στερηθεί τον κόσμο του μόνο κόντρα στον Λεβαδειακό.

 

Δείτε το πλήρες πρόγραμμα των αγώνων της Σούπερ Λιγκ για τη σεζόν 2017-2018:

 

1η αγωνιστική / 16η:

Ατρόμητος – Απόλλων Σμύρνης

Ξάνθη – Λαμία

Πλατανιάς Χανίων – Παναθηναϊκός

ΑΕΚ – Παναιτωλικός (κεκλεισμένων των θυρών)

Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΣ Γιάννινα

Ολυμπιακός – ΑΕΛ (κεκλεισμένων των θυρών)

Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ

Κέρκυρα – Πανιώνιος

 

2η / 17η αγωνιστική

Πλατανιάς Χανίων – Ξάνθη

Λαμία – Ολυμπιακός

Παναθηναϊκός – Λεβαδειακός

ΑΕΛ – Αστέρας Τρίπολης

ΠΑΟΚ – Κέρκυρα

ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ

Πανιώνιος – Απόλλων Σμύρνης

Παναιτωλικός – Ατρόμητος

 

3η/18η Αγωνιστική

Ξάνθη – Ολυμπιακός

Λεβαδειακός – Πλατανίας Χανίων

Αστέρας Τρίπολης – Λαμία

Κέρκυρα – Παναθηναϊκός

ΑΕΚ – ΑΕΛ

Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΟΚ

Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα

Πανιώνιος – Παναιτωλικός

 

4η / 19η αγωνιστική

Λεβαδειακός – Α.Ο Ξάνθη

Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης

Πλατανίας Χανίων – Α.Ο Κέρκυρα

Λαμία – ΑΕΚ

Παναθηναϊκός – Απόλλων Σμύρνης

ΑΕΛ – Ατρόμητος

ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός

ΠΑΣ Γιάννινα – Πανιώνιος

 

5η / 20η αγωνιστική

Α.Ο Ξάνθη – Αστέρας Τρίπολης

Κέρκυρα – Λεβαδειακός

ΑΕΚ – Ολυμπιακός

Απόλλων Σμύρνης – Πλατανιάς Χανίων

Ατρόμητος – Λαμία

Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός

Πανιώνιος – ΑΕΛ

ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα

 

6η / 21η αγωνιστική

Κέρκυρα – Ξάνθη

Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ

Λεβαδειακός – Απόλλων Σμύρνης

Ολυμπιακός – Ατρόμητος

Πλατανιάς Χανίων – Παναιτωλικός

Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα

ΑΕΛ – ΠΑΟΚ

 

7η αγωνιστική /22η αγωνιστική:

Ξάνθη – ΑΕΚ

Απόλλων Σμύρνης – Κέρκυρα

Ατρόμητος – Αστέρας Τρίπολης

Παναιτωλικός – Λεβαδειακός

Πανιώνιος – Ολυμπιακός

ΠΑΣ Γιάννινα – Πλατανιάς

ΠΑΟΚ – Λαμία

Παναθηναϊκός – ΑΕΛ

 

8η αγωνιστική / 23η αγωνιστική:

Απόλλων Σμύρνης – Ξάνθη

ΑΕΚ – Ατρόμητος

Κέρκυρα – Παναιτωλικός

Αστέρας Τρίπολης – Πανιώνιος

Λεβαδειακός – ΠΑΣ Γιάννινα

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ

Πλατανιάς – ΑΕΛ

Λαμία – Παναθηναϊκός

 

9η / 24η αγωνιστική

Ξάνθη – Ατρόμητος

Παναιτωλικός-Απόλλων Σμύρνης

Πανιώνιος-ΑΕΚ

ΠΑΣ Γιάννινα-Κέρκυρα

ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης

ΑΕΛ- Λεβαδειακός

Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

Λαμία-Πλατανιάς

 

10η / 25η αγωνιστική

Παναιτωλικός- ΑΟ Ξάνθη

Ατρόμητος-Πανιώνιος

Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΣ Γιάννινα

ΑΕΚ-ΠΑΟΚ

Κέρκυρα- ΑΕΛ

Αστέρας Τρίπολης- Παναθηναίκός

Λεβαδειακός-Λαμία

Ολυμπιακός -Πλατανιάς

 

11η / 26η αγωνιστική

Ξάνθη-Πανιώνιος

ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθηναίκός

ΠΑΟΚ-Ατρόμητος

ΑΕΛ-Απόλλων Σμύρνης

Παναθηναϊκός-ΑΕΚ

Λαμία-Κέρκυρα

Πλατανιάς-Αστέρας Τρίπολης

Ολυμπιακός-Λεβαδειακός

 

12η / 27η αγωνιστική

ΠΑΣ Γιάννινα-Ξάνθη

Πανιώνιος-ΠΑΟΚ

Παναιτωλικός-ΑΕΛ

Ατρόμητος-Παναθηναϊκός

Απόλλων Σμύρνης ΠΑΣ-Γιάννινα

ΑΕΚ-Πλατανιάς

Κέρκυρα-Ολυμπιακός

Αστέρας Τρίπολης-Λεβαδειακός

 

Η 13η / 28η αγωνιστική

ΑΟ Ξάνθη-ΠΑΟΚ

ΑΕΛ-ΠΑΣ Γιάννινα

Παναθηναϊκός-Πανιώνιος

Λαμία-Παναιτωλικός

Πλατανίας Ατρόμητος

Ολυμπιακός-Απόλλων Σμύρνης

Λεβαδειακός-ΑΕΚ

Αστέρας Τρίπολης-Κέρκυρα

 

14η / 29η αγωνιστική

ΑΕΛ-ΑΟ Ξάνθης

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός

ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία

Πανιώνιος-Πλατανιάς

Παναιτωλικός-Ολυμπιακός

Ατρόμητος-Λεβαδειακός

Απόλλων Σμύρνης-Αστέρας Τρίπολης

ΑΕΚ-Κέρκυρα

 

15η / 30η αγωνιστική

ΑΟ Ξάνθη-Παναθηναϊκός

Λαμία-ΑΕΛ

Πλατανιάς-ΠΑΟΚ

Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα

Λεβαδειακός-Πανιώνιος

Αστέρας Τρίπολης-Παναιτωλικός

Κέρκυρα-Ατρόμητος

ΑΕΚ-Απόλλων Σμύρνης