metropolis972.gr

To πρόγραμμα των τελευταίων 5 αγωνιστικών της Football League

Η Football League ανακοίνωσε το πρόγραμμα από την 30η έως το τέλος της 34η αγωνιστικής του πρωταθλήματος, το ματς του Πανσερραϊκού κόντρα στον Εργοτέλη στις 12 Μαΐου για την 31η αγωνιστική θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από την ΕΡΤ3,  αν φυσικά η ομάδα του Πανσερραϊκού συνεχίσει να αγωνίζεται  στο πρωτάθλημα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

30η αγωνιστική

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 4 ΜΑΪΟΥ
ΣΠΑΡΤΗ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 16:00 Δημ. Στάδιο Σπάρτης

ΣΑΒΒΑΤΟ 5 ΜΑΪΟΥ
ΟΦΗ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 17:00 ΕΡΤ3 Γήπεδο Θ. ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 6 ΜΑΪΟΥ

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΚΑΛΛΙΘΕΑ 17:00 Δημ. Γηπ. Σερρών

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ – ΑΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ 17:00 Γήπεδο, Γ. Παραλυκίδης
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ 17:00 Δημ. Στάδιο Αιγίου
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΤΡΙΚΑΛΑ 17:00 ΕΡΤ3 Δημ. Στάδιο Καρδίτσας
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ –Α.Ε ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ  17:00 Γήπεδο Δόξας
ΑΡΗΣ – ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ Δ.Δ.
ΒΕΡΟΙΑ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ Δ.Δ.

31η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 12 ΜΑΪΟΥ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 17:00 ΕΡΤ3 Παγκρήτιο Στάδιο

ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΜΑΪΟΥ
ΑΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ 17:00 Γήπεδο Περιβολίων
ΤΡΙΚΑΛΑ – ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ 17:00 Δημ. Στάδιο Τρικάλων
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ 17:00 Γήπεδο Φιλιππούπολης
ΚΑΛΛΙΘΕΑ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 17:00 Δημ. Στάδιο Καλλιθέας
Α.Ε ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ – ΟΦΗ 17:00 Δημ. Αγίων Αναργύρων
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΣΠΑΡΤΗ 17:00 ΕΡΤ3 Γήπεδο Αγυιάς
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Δ.Δ.
ΑΡΗΣ – ΒΕΡΟΙΑ Δ.Δ.

32η αγωνιστική

ΤΕΤΑΡΤΗ 16 ΜΑΪΟΥ

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 17:00 Δημ. Σερρών
ΤΡΙΚΑΛΑ – ΑΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ 17:00 Δημ. Στάδιο Τρικάλων
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 17:00 Γήπεδο Καλαμαριάς
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ – ΚΑΛΛΙΘΕΑ 17:00 Γήπεδο,Γ. Παραλυκίδης
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ – Α.Ε ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ  17:00 Δημ. Στάδιο Αιγίου
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 17:00 Δημ. Στάδιο Καρδίτσας
ΣΠΑΡΤΗ – ΑΡΗΣ 17:00 Δημ. Στάδιο Σπάρτης
ΟΦΗ – ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ Δ.Δ.
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΒΕΡΟΙΑ Δ.Δ.

33η αγωνιστική

ΚΥΡΙΑΚΗ 20 ΜΑΪΟΥ

ΑΡΗΣ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 17:00 Γήπεδο,Κλ. Βικελίδης
ΑΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 17:00 Γήπεδο Περιβολίων
ΚΑΛΛΙΘΕΑ – ΤΡΙΚΑΛΑ 17:00 Δημ. Στάδιο Καλλιθέας
Α.Ε ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ 17:00 Δημ. Αγίων Αναργύρων
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ 17:00 Παγκρήτιο Στάδιο
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 17:00 Γήπεδο Αγυιάς
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΣΠΑΡΤΗ 17:00 Γήπεδο Δόξας
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ Δ.Δ.
ΒΕΡΟΙΑ – ΟΦΗ Δ.Δ.

34η αγωνιστική

ΚΥΡΙΑΚΗ 27 ΜΑΪΟΥ

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 17:00 Δημ. Σερρών
ΚΑΛΛΙΘΕΑ – ΑΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ 17:00 Δημ. Στάδιο Καλλιθέας
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ – Α.Ε ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ 17:00 Γήπεδο Φιλιππούπολης
ΤΡΙΚΑΛΑ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 17:00 Δημ. Στάδιο Τρικάλων
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 17:00 Γήπεδο.Γ. Παραλυκίδης
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΑΡΗΣ 17:00 Δημ. Στάδιο Καρδίτσας
ΟΦΗ – ΣΠΑΡΤΗ 17:00 Γήπεδο.Θ. Βαρδινογιάννης
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ – ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ Δ.Δ.
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ – ΒΕΡΟΙΑ Δ.Δ.